Yaşam

AKM’de Tangopera Müzikali

İstanbul Devlet Tiyatrosu, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki müzikal Tangopera ile Beyoğlu’ndaki eski bir hanın ve rengarenk kiracılarının zamana meydan okuyan hikayelerini sunuyor.

Atatürk Kültür Merkezi, 16-17-18 Haziran tarihlerinde hem görsel hem de işitsel bir şölen olan Tangopera müzikaline ev sahipliği yapıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan müzikal, Beyoğlu’ndaki eski bir handa dostluk, sadakat ve bağlılık üzerine eşsiz bir hikaye sunuyor. Ragıp Ertuğrul ve Gökay Genç’in yazdığı müzikalin yönetmenliğini Elif Erdal üstleniyor. Müziği Burhan ve Gökhan Şeşen kardeşlerin imzasını taşıyan gösterinin dekor ve kostüm tasarımı Hoş Dağtekin Yenen’i, ışık tasarımı Akın Yılmaz’a, koreografisi Filiz Dursunoğlu’na, dramaturjisi Günay Ertekin’e ait.

Müzikalde Yıldırım Gucik (Turgut Bey), Ahenk Demir (Madame Ani), Kemal Topal (Hüseyin Efendi), Sevinç Erol (Şadıman Hanım), Murat Yatman (Ulvi Paşabey), İrem Alnıçık (Hale), Cihan Akyürek (Kenan) yer alıyor. , Ferhat Işıktaş (Pedro), Ecem Alpay (Belgin), Kemal Aydın Sezgin (Fikret), Ceren Narinoğlu (Funda Aşkın), Burhan Yıldız (Asım), Mustafa Nahoş (Aloş) ve Ege Sezer (Hakan) güçlü oyunculuklarıyla göz dolduruyor. 20’den fazla dansçının yer aldığı müzikalde orkestrayı Rahim Ozan Demir yönetiyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu