Haber

Koltuğundan vazgeçmek istemeyen Kılıçdaroğlu’ndan delege oyunu! 55 olduğunu söyledikleri imzaların sayısı 32 çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koltuğunu koruyabilmek için türlü yollara başvurmaya devam ediyor.

Son olarak CHP Genel Merkezi, 4-5 Kasım’da Ankara’da yapılacak 38. Olağan Kurultay öncesinde CHP’nin 55 il liderinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek beyanı açıkladığını duyurdu.

55 İMZA DEDİLER, SADECE 25’İ OY VERECEK

Ancak 55 il başkanının sayısının gerçekte 32 olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca takviye açıklamasında adı geçen 7 ilin (Adıyaman, Ağrı, Burdur, Çankırı, Erzincan, Sivas ve Siirt) il başkanlarının kongreye delege bile olmadığı belirtildi.

“YAZILANLAR DOĞRU DEĞİLDİR”

Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, takviye bildirisine ilişkin yaptığı paylaşımda, “Samsun için yazılanlar doğru değil. 18 kongre delegemiz var ve imzalayan yok.” söz konusu.

“MERKEZDEN PAYLAŞIM YAPILMAZ”

Destek açıklamasını yalanlayan bir diğer isim ise Kocaeli Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman oldu. Paylaşımı CHP resmi hesabından aktaran Acurman, “Sayın il başkanlarımız kongre delegelerini değil, kendi özgür iradelerini temsil etmek amacıyla bu fotoğrafa girmişlerdir. Bu fotoğrafta Kocaeli heyeti değil, değerli il başkanımız Bülent Sarı bulunmaktadır. Genel merkezimizin resmi hesabından böyle bir paylaşımın yapılmasının uygunsuz olduğunu düşünüyorum.”

ALEVİ DERNEKLERİ KURULUŞ İDDİASINI REDDETTİ

Dün sosyal medyada yayılan ve 7 Alevi derneğinin imzaladığı açıklama çok konuşuldu. Kongrede derneklerin Kılıçdaroğlu’na destek verdiği iddia edildi. Ancak imzacılar birer birer bu açıklamayı yalanladılar.

KAYNAK: HABER7

gaziemir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu