Haber

Son dakika YKS açıklandı mı? YKS sonuçları nasıl öğrenilir?

ÖSYM şifresini nasıl alacağımı merak ederek ÖSYM şifremi unuttum. Sınav sonucunu sorgulamak isteyen öğrenciler sisteme girerken TC kimlik numaralarını ve şifrelerini yazarlar. Bazen şifrelerini unuturlar. Peki ÖSYM Ais şifresini unutursak ne yapmalıyız? Sisteme nasıl giriş yapıyoruz? Şifresini unutanlar ne yapmalıdır?

ÖSYM ŞİFRE NASIL ALINIR?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı alan adaylar, e-Devlet şifreleri ile ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemini (https://ais.osym.gov.tr) ziyaret eden adaylar burada yer alan e-Devlet ile Kayıt Ol butonu ile ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olacaklardır.

ÖSYM AİS’e e-Devlet şifresi ile kayıt olan adaylar, başvuru merkezine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yaptıkları tüm işlemleri gerçekleştirebilecekler.

ÖSYM ŞİFRE NASIL ALINIR?

Kişisel şifresini kaybeden veya unutan adaylar yine de ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​internet sitesinden ücretsiz olarak temin edebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri ve kendilerine sorulan soruları gerçek anlamda cevaplamaları gerekmektedir (Sorulara verilen cevaplar daha önce sistemde şifre değiştirirken verilen bilgiler ile aynı olmalıdır). ). Soruları doğru cevaplayamadıkları için bu şekilde internet erişim şifresini alamayan adaylar, nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya ekinde ÖSYM tarafından yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine şahsen başvurmaları ve almaları gerekmektedir. bir fiyat karşılığında yeni şifreleri. Kimlik kartında adayın yeni bir fotoğrafı ve TC Kimlik Numarası bulunmalı ve pasaportun geçerliliği geçerli olmalıdır. Adayın yeni fotoğrafı veya TC Kimlik Numarası olmayan kimlik kartları ve geçerlilik süresi dolmuş pasaportlar kabul edilmeyecektir.

GÜVENLİK SORUNU UNUTULURSA NE YAPMALISINIZ?

ÖSYM AİS Güvenlik sorusunu unuttuysanız, nüfus cüzdanınız veya pasaportunuz ile birlikte şifrenizi aldığınız merkeze bizzat başvurmanız ve belirli bir ücret karşılığında yeni şifrenizi almanız gerekmektedir.

osmangazi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu