Haber

Büyükşehir yüzme takımı başarısına bir yenisini ekledi

DENİZLİ (İGFA) – Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen 12 Yaş Yüzme Türkiye Finalleri hafta sonu Mersin’de yapıldı. Karşılaşmalara 18 sporcu ile katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcuları, elde ettikleri başarı ile Denizlilileri bir kez daha gururlandırdı. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Grubu sporcusu Deniz Kılınç, 400 metre serbestte Türkiye şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu. 100 metre serbestte Türkiye ikincisi, 100 metre kelebekte Türkiye üçüncüsü ve 50 metre serbestte Türkiye üçüncüsü oldu. Öte yandan Büyükşehir Belediyespor yüzücüleri Ömer Buyruk Görkan 200 metre kelebekte Türkiye ikincisi, 100 metre kelebekte Türkiye beşincisi, Aslı Dila Karakuş 50 kurbağalamada Türkiye beşincisi, Ece Su Üge, 100 metre kelebekte Türkiye 6.’sı oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Bayrak Yüzme Grubu 4×100 Erkekler Serbest Türkiye 2.’liği, 4×100 Kızlar Serbest Türkiye 3.’lüğü, 4×100 Serbest Karışık Takım 3.’lüğü ve 4×50 Karışık Karışık Takım 4.’lüğü elde etti. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’nda A3 ve A4 barajını geçen 7 sporcunun kazandığı altın madalyalarla toplamda 34 madalya kazanan çocuklarımız şampiyonaya damgasını vurdu.

Mersin’de düzenlenen yüzme finalinde Denizli’yi bir kez daha gururlandıran tüm sporcuları ve teknik heyeti tebrik eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Mersin’de düzenlenen 12 Yıl Yüzme Türkiye Finallerinde 400 m. Türkiye Serbest Stil Şampiyonu olan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Kadro Sporcumuz Deniz Kılınç’ı ve müsabakalarda toplam 34 madalya kazanarak bizleri gururlandıran tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu