Yaşam

CNBC Türkiye’ye Dönüyor: İşte İlk Bilgiler

Ekonomiyi yakından takip eden vatandaşları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Dünyanın en tanınmış medya şirketlerinden biri olan CNBC ile İlbak Holding arasında bir anlaşma yapılmış ve bu anlaşma kapsamında “ CNBC Türkiyeadlı yeni bir televizyon kanalının kurulmasına karar verildi. Bu anlaşma ile CNBC 2015 yılında Türkiye’ye veda etti, 8 yıl sonraülkemize dönecektir.

Ancak 2015 yılında CNBC Türkiye ile kapanan CNBC-e, aynı formatta olmayacak . CNBC Türkiye, iş ve ekonomi odaklı bir haber kanalı olarak hizmet verecek. Senin günün en az 10 saat içindeCanlı yayınların yapılacağı CNBC Türkiye’de CNBC’nin uluslararası haber programlarına da yer verilecek.

CNBC Türkiye hem karasal yayında hem de internet üzerinden izlenebilecek.

Günümüzde internet yayıncılığı hakimiyet kazanmış olsa da CNBC Türkiye , her yerde görüntülenebilir olacak. Bu içerikte; karasal yayın, uydu, kablo ve internet CNBC Türkiye’nin izlenebileceği kanallar olarak kaydedilecektir.

CNBC Türkiye ne zaman yayına başlayacak?

Edinilen bilgiye göre CNBC Türkiye yayın hayatına başladı. Ekim 2023’tebaşlayacak.

Taraflar anlaşmadan memnun

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda tarafların bu anlaşmadan memnun olduğunu görüyoruz. John Casey, CNBC International Başkanı İlbak Holding ile birlikte CNBC Türkiye’yi müjdelediği ve CNBC’nin özgün ve dinamik içeriğini Türkiye’deki izleyicilerle yeniden buluşturduğu için çok heyecanlıyız.dedi.

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak şunları söyledi: CNBC Türkiye, eksiksiz, tarafsız, doğru bilgi ve haber içeriği ile ülkemizdeki iş piyasalarında asla yer almayacaktır. çığır açıcı olacak . Türkiye, 85 milyon nüfusu ve büyüyen yatırımcı tabanı ile dinamik ve çok taraflı bir ekonomiye sahiptir. Amacımız, karar alma süreçlerini kolaylaştıracak gelişmiş bir bilgi akışı sağlamak ve Türkiye’deki iş dünyasının ve pazarların tüm potansiyelini ortaya çıkarmaktır. CNBC Türkiye, izleyicilerinin sürekli değişen küresel iş ortamında bilinçli kararlar almasına yardımcı oluyor ve fırsatları yakalamakYardımcı olacaktır.”

Sosyal medya CNBC’nin dönüşünden memnun görünüyor:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu