Ekonomi

Altınova yeni sahil şeridiyle cazibe merkezi oluyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Ayvalık Belediyesi, Altınova İskele Mevkii iskelesini 425 metre uzatarak yenileyerek vatandaşların daha modern ve elverişli bir sahil şeridine kavuşmasını sağlıyor.

Sosyal alanlardan oyun alanlarına, yeşil alanlardan dinlenme alanlarına Altınova sahili yeni iskelesiyle bir çekim merkezi haline geliyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in göreve geldiğinde büyük önem verdiği projeler arasında yer alan Altınova sahil şeridini uzatma projesi kapsamında mevcut iskeleye 425 metrenin üzerinde bir alan daha ekleniyor ve kesintisiz deniz kıyısı açılıyor. kilometrelik bir kıyı şeridi oluşturulur. Böylece Kumada Köprüsü ve Kumadası eklenerek daha uzun yürüyüş ve sosyal alanları olan bir parkur oluşturulmuştur.

Sahilin atmosferine uygun olarak kayrak taşlarla döşenecek, aydınlatma ve çevre düzenlemesinin yanı sıra kent mobilyaları ve estetik çalışmalarıyla tamamlanacak olan rıhtım, Altınova İskele Mahallesi sahilinin havasını değiştirecek. Küçük balıkçılar için tekne bağlama alanlarının oluşturulduğu iskelede A’dan Z’ye her şey düşünüldü.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, projenin sadece Altınova’nın değil Ayvalık’ın da kentin tüm sosyal yaşamına çok değerli katkılar sağlayacağını vurgulayarak; “Altınova rıhtımını uzatma ve sahil şeridini canlandırma projemiz tüm hızıyla devam ediyor. 425 metrelik bir alan ekleyerek rıhtım uzunluğunu yaklaşık 1 kilometreye çıkarıyoruz. Sosyal, yürüyüş ve dinlenme alanları gibi birçok detay düşünüldü. gün batımının eşsiz manzarasına eşlik eden sahil şeridinde de düşünüldü. , Kum Adası köprüsünün girişini başlangıç ​​noktası olarak aldığımızda rıhtım sonuna kadar kesintisiz kilometrelik bir yürüyüş alanı oluşturuyoruz. Bu kesintisiz parkur uzayacak. Kumada Köprüsü ve Kum Adası’nı da ekleyerek cazibe merkezi haline gelecek. Sadece Altınova ve kıyı bölgesindeki vatandaşlarımızın değil herkesin bu iskeleden keyif alacağını düşünüyorum” dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu