Haber

Gaziantep Nurdağı’nda yoğun çalışma

GAZİANTEP (İGFA) – Acil eylem planını kısa sürede devreye alarak bakanlık, valilik, AFAD, Kızılay ve diğer tüm yardım ekipleriyle koordineli çalışan Gaziantep Büyükşehir, Nurdağı ilçesine bağlı tüm köylere ulaştı.

Nurdağı Yüzme Havuzu’nu merkez olarak kullanan gruplar, 73 yerleşim yerine dağılan Nurdağı, İslahiye ve Kahramanmaraş merkez ve köyleriyle koordineli olarak 4 gün boyunca gelen 12 tırdan gelen yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıyor.

EFILOĞLU: ALANIN İÇİNDEYİZ, ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi’nin bölgedeki çalışmalardan sorumlu Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, 4 gündür yardım çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüttüklerini belirterek, “İlçemizde köy yok. Ulaşamadığımız Nurdağı ilçesi. Onların giyim ve yemek ihtiyaçlarını biz karşılıyorduk. Ekiplerimiz buradan Pazarcık ve Adıyaman’ın bazı bölgelerine 100’ün üzerinde sefer düzenledi. Üst bölge olarak Nurdağı Yüzme Havuzu’nu seçtik. Şimdiye kadar buraya gelen yardım miktarı 12 tırdı ama diğer yardım tırlarını farklı yerlere yönlendiriyoruz. Vatandaş memnuniyeti üst seviyede. Sahadayız ve elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

NURDAĞI’DA 105 İŞÇİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA TEDARİK EDİYOR

Nurdağı ilçesinin yanı sıra Gaziantep’ten Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine yaptığı yardımlarla bölgede çok geniş bir alana ulaşan Büyükşehir, çadır ihtiyacı için bölgeye gönderilen 1 tırlık çadırı kurdu. Ayrıca büyükşehir belediyesi ilçedeki kanalizasyon, kanalizasyon, lavabo ve temiz su ihtiyacını da tamamladı. Nurdağı merkez toplanma alanında 100 işçi ve 100 gönüllü grupla 10 bin eşofman ve ayakkabı, 5 bin atkı, bere, eldiven ve temel gıda maddesi dağıtıldı.

Arama kurtarma çalışmalarına 105 işçi ile destek veren ekipler, ilave 10 TIR’ı AFAD’a yönlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu